Новое в методике работ

Новое в методике работ

Сообщение Wolfgrey » 26 май 2011, 22:27

Наконец-то в Днепропетровской области решился один из самых "больных" вопросов поисковой работы - как быть с окопниками. Решение найдено на областном уровне благодаря доброй воле директора Днепропетровского центра охраны историко-культурных ценностей. Надеюсь, к вопросу использования этого метода все подойдут очень ответственно, так как при первых же "косяках" нам могут перекрыть кислород. Если же методика приживётся, возможно в дальнейшем её удастся узаконить на уровне Украины.
ВНИМАНИЕ: ПРИМЕНЕНИЕ ДАННОЙ МЕТОДИКИ В ДРУГИХ ОБЛАСТЯХ ДОЛЖНО БЫТЬ СОГЛАСОВАНО И ОДОБРЕНО МЕСТНЫМИ ОРГАНАМИ ОХРАНЫ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫХ ЦЕННОСТЕЙ!

ІНСТРУКЦІЯ
що до застосування Акту про вилучення
непохованих останків людини з місця їхнього залягання

1. Форма та правила застосування даного документу узгоджені з Дніпропетровським обласним центром охорони історико культурних цінностей. Даний Акт може застосовуватися лише на території Дніпропетровської області
2. Акт складається щонайменше в трьох примірниках (за потреби кількість примірників може бути збільшена до необхідної).
Прим.1 – передається до Дніпропетровського обласного центру охорони історико культурних цінностей.
Прим.2 – передається до Штабу ІПО «Пошук-Дніпро».
Прим.3 – передається до органу місцевої влади, представник якого брав участь у складенні акту.
Примітка – попередньо всі копії проходять затвердження у директора Дніпропетровського обласного центру охорони історико культурних цінностей, для чого передаються до Штабу Організації.
3. Даний акт одночасно замінює собою «Акт виявлення» та «Акт ексгумації» у випадках виявлення в ході шурфовки або розкопок непохованих людських останків. На кожен такий розкоп повинен складатися окремий акт.
ВАЖЛИВО: непохованими вважаються поодинокі людські останки в кількості до 3-4х осіб максимум (прийнятніше 1-2 особи), при наявності явних ознак (положення тіла, наявність амуніції, спорядження або озброєння) того, що дана людина залишилася на місці своєї загибелі і тіло потрапило під шар ґрунту з природніх причин (обвал окопу, воронки, результат артилерійського обстрілу та ін.) і попередньо не була похованою. Масові скупчення останків, в тому числі санітарні та розстрільні поховання, прирівнюються до планових та бойових поховань і ексгумуються за попередньою методикою (через «Акт виявлення» та «Акт ексгумації»).
4. Акт заповнюється кульковою ручкою або чорнилами у відповідності до змісту бланка та підрядкових приміток безпосередньо на місці виявлення останків.
5. Особою, від імені якої складається акт, є спеціаліст, на чиє прізвище виписано Дозвіл на проведення пошукових робіт.
6. Далі учасники складання акту вписуються в такому порядку:
- представники (представник) місцевої влади;
- керівник пошукової групи, яка безпосередньо здійснювала розкопки
7. Графа (назва пошукової групи, організації) заповнюється за таким зразком:
Пошукова група №1 міста Кривого Рогу ГО «Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро» (в назві групи можна робити зрозумілі скорочення, наприклад ПГ№1 м.КрРогу)
8. Кількість останків вказується цифрою та текстом.
9. В розділі «Докладна характеристика» з максимальною докладністю описуються ідентифікуючі ознаки останків, супутні предмети та інші ознаки, що дозволяють однозначно встановити приналежність загиблого та факт не поховання останків. (Наприклад «ідентифіковані як останки бійця Червоної армії, останки виявлені в стрілецькій ячейці в скорченому стані в положенні на лівому боці, при останках зафіксовано каску СШ40, ґудзики від уніформи Червоної армії, підсумки з обоймами до гвинтівки Мосіна зразка 1891р., черевики поставки за ленд-лізом виробництва США)
10. Контейнери нумеруються шифром, що складається з умовного позначення місця проведення робіт та порядкового номеру контейнеру. Контейнер прошивається міцною мотузкою, яка зав’язується вузлом, а вузол заклеюється за допомогою клею або липкої стрічки (скотча) паперовою смужкою, на якій попередньо ставляться підписи керівника пошукової групи та представника місцевої влади, таким чином, щоб контейнер не можна було відкрити не порушивши цілісності мотузки або контрольної смужки. Бажано заздалегідь заготувати для цього смужки паперу, проштамповані печаткою організації.
11. Складення цього акту не змінює вимог щодо повноти оформлення знахідок в польовій документації пошукової групи. В польовому щоденнику обов’язково вказувати шифр і номер контейнеру, в який вкладено відповідні останки.
12. При передачі контейнерів представникам органів влади або військового комісаріату передача здійснюється на підставі акту прийому-передачі (в довільній формі) з обов’язковою фіксацією в акті номерів та шифрів переданих контейнерів.
Вложения
Акт про вилучення.jpg
JEDEM DAS SEINE
Аватара пользователя
Wolfgrey

 
Сообщения: 852
Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр

Re: Новое в методике работ

Сообщение vury » 14 сен 2020, 07:22

vury

 
Сообщения: 13630
Зарегистрирован: 12 сен 2020, 15:03


Вернуться в Проблематика и вопросы официальной поисковой деятельностиКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron

Кто сейчас на конференции

Всего посетителей: 1, из них зарегистрированных: 0, скрытых: 0 и гостей: 1 (основано на активности пользователей за последние 5 минут)
Больше всего посетителей (135) здесь было 25 окт 2016, 16:35

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1