Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 
  Версия для печати

Свершилось!
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 22 июн 2011, 20:54 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Сообщения: 852
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр
Друзья!
Всех нас можно поздравить с достижением исторического этапа в развитии поискового движения в Украине! 18-го июня в Киеве состоялся Первый Всеукраинский съезд поисковых организаций Украины. По инициативе нашей организации наконец-то удалось объединить поисковые отряды 22-х областей Украины. Более того - впервые за 20 лет независимости удалось объединить Восток и Запад. Ведь мы искали то, что нас объединяет, а не наоборот. А общее у нас - отношение к памяти.
Председателем ВОО "Союз "Народная память" Избран Ярослав Жилкин, с чем его отдельно поздравляем!!!
А вот наше объединение глазами прессы http://fraza.ua/interview/21.06.11/118601.html

Ниже можно ознакомиться с программными документами съезда:
Меморандум
І Всеукраїнського з’їзду пошукових організацій України
Ми, члени офіційних пошукових організацій України, зібралися на цей з’їзд для того, аби визначити першочергові завдання та окреслити проблеми, які стоять сьогодні перед пошуковим рухом, визначити шляхи та засоби їх вирішення.
Ми заявляємо, що наші пошукові об‘єднання працюють виключно в рамках чинного законодавства України, з дотриманням норм, визначених існуючими нормативними документами, і це – наша принципова позиція. Законодавство може бути недосконалим, але перш ніж ініціювати зміни до нього, слід навчитися виконувати ті закони, які діють сьогодні.
Наша діяльність не має комерційного або політичного спрямування. Ми не рекламуємо жодних політичних сил та не працюємо на користь будь-чиїх бізнесових інтересів.
Ми заявляємо, що головне завдання нашого руху – це пошук непохованих останків та необлікованих могил солдатів Першої та Другої світових воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій.. Сотні тисяч непохованих героїв очікують свого повернення з невідомості. І це тим більш важливо, тому що сьогодні сучасні пошукові методики дозволяють у багатьох випадках ідентифікувати останки, повернути імена загиблих їхнім нащадкам.
Пошук і поховання останків загиблих – перш за все наше моральне зобов‘язання перед тими, хто ціною свого життя відстояв свободу нашої Вітчизни та врятував Європу від фашизму. Неможливо закривати очі на той факт, що досі трактори вигортають непоховані і забуті кістки тих, хто загинув за цю землю в минулій війні, і чиї родичі не можуть вклонитися рідній могилі. Неприпустима ситуація, коли особи, які надали собі статус «воєнних археологів» безборонно порпаються в останках у пошуках «раритетів», викидаючи порубані лопатою кістки, як непотрібний мотлох. Обурливо усвідомлювати, що дехто з них цинічно заробляє на перепродажі оплачених кров’ю нагород і особистих речей воїнів. Ми переконані, що подібне руйнування моральних засад неминуче вдарить по нашому народу в майбутньому. Переступивши через одне моральне «табу», не важко відкинути і всі інші, скотившись у прірву тотальної дикості.
Ми закликаємо державні органи до плідної співпраці. На сьогоднішній день, на нашу думку, ступінь участі держави у справі поховання останків загиблих воїнів явно недостатній. Цією суто державною справою здебільшого займаються ентузіасти за покликом душі або, в гіршому випадку – особи, які переслідують при цьому свої корисливі інтереси та цинічно використовують останки героїв у якості своєрідного «реквізиту» для власних PR-акцій.
Ми заявляємо, що пошуковий рух у жодному разі не можна розглядати лише як «похоронну команду». Працюючи на місцях боїв, пошуковець повинен не просто «викопувати останки», а досліджувати місце своєї роботи археологічними методами, документуючи всі факти і хід розкопок за принципами, прийнятими в археології. Ми надаємо величезне значення якості пошукової звітності. Вона дає змогу дослідникам, які в майбутньому будуть вивчати тему війни та її окремі епізоди, користуватися всією повнотою задокументованих фактів і бути впевненими в їхній об’єктивності.
Пошукова робота має охопити також створення загальнонаціональних реєстрів військових поховань на території України (з перевіркою та доповненням даних щодо похованих в них військовослужбовців і включенням даних медальйонів, знайдених пошуковцями) та забезпечення відкритого доступу до цих даних для нащадків загиблих солдат. Окрім того, потрібно продовжити роботу з узагальнення всіх джерел, у яких містяться дані про людей, призваних до армії з території України – загиблих, зниклих безвісти, тих, хто помер у полоні. ЇЇ потрібно довести до логічного завершення. Україна потребує такої ж загальнодоступної бази даних, яку вже має Російська Федерація, адже відповідальність за невиконання гасла «Ніхто не забутий…» не можна перекладати лише на державну владу – це відповідальність кожного з нас.
Тому ми наполягаємо на тому, що пошуковий рух не можна політизувати. Наше завдання – безстороннє дослідження та повна фіксація фактів, безвідносно до того, що вони означають в даному конкретному випадку. Їхню інтерпретацію залишаємо історикам та іншим дослідникам.
Офіційний пошуковий рух має величезний виховний потенціал, який на сьогодні недостатньо використовується. Зараз фактично відсутні дієві важелі формування позитивного світогляду підростаючого покоління, його морального та фізичного розвитку. В той же час контрольоване залучення молоді до офіційного пошукового руху дає можливість не лише зайняти вільний час молодих людей, відірвавши їх від «спокус бездоглядного життя», а й прищепити їм патріотичний світогляд, спонукати до поглибленого вивчення історії, загартувати духовно та фізично.
Як один з методів використання виховного потенціалу пошукового руху, ми пропонуємо не лише запровадження літніх пошукових таборів для допризовної молоді, а й спільне проведення пошукових експедицій з курсантами військових навчальних закладів та військовослужбовцями строкової служби (в рамках польових навчань), для яких участь в такому заході була б дуже дієвою формою заохочення і, водночас, патріотичного виховання та практичного вивчення військової тактики періоду Першої та Другої світових воєн.
Кількість людей, що займаються пошуком на місцях боїв минулих війн, дуже значна і постійно зростає внаслідок рекламування цієї діяльності засобами масової інформації та мережею Інтернет. Серед цього загалу можна виділити дві групи: ті, хто веде пошукову діяльність на власний розсуд, ігноруючи вимоги законодавства або користуючись його недосконалістю, і ті, хто працює в законодавчому полі. Чим більш заплутаним і недосконалим є законодавство у цій сфері, тим більше пошуковців відходить у «тінь».
Незаконний пошук, перш за все, завдає непоправної шкоди іміджу України в очах міжнародної спільноти, як держави, яка немає змоги виконувати міжнародні зобов’язання та міжнародні конвенції щодо створення та охорони військових поховань іноземців, загиблих на її території, розшуку останків вояків різних країн. Також він суттєво загрожує об’єктам історико-культурної спадщини, нищить пам’ять полеглих та несе в собі конкретну небезпеку, оскільки вводить до незаконного обороту серед громадян воєнні артефакти, в тому числі вибухонебезпечні предмети, зброю, або її елементи.
Ми переконані, що вирішити цю проблему лише репресивними методами неможливо. То ж проблеми пошукового руху неможливо ігнорувати, необхідно максимально ввести його в правове поле шляхом інформування та проведення правового лікнепа серед представників державної влади, місцевого самоврядування, та його учасників.
Ми заявляємо, що пошуковий рух в Україні досяг того ступеню розвитку, коли його якісні зміни, в тому числі й на законодавчому рівні, стали життєво необхідними. Ми готові брати найактивнішу участь у запровадженні цих змін і відкриті до співпраці з державними та громадськими організаціями, які поділяють наші принципи роботи і програмні засади. Ми впевнені, що нова якість пошукового руху має поєднувати практичну діяльність ентузіастів та послідовну і зрозумілу державну політику – заради втілення загальнолюдського прагнення жити у нормальній країні, яка має пам'ять, відповідальність та повагу до власної історії.

Учасники І Всеукраїнського з’їзду
Пошукових організацій України.
18 червня 2011 року.
м. Київ.

Основні принципи об‘єднання ВГО «Союз «Народна пам‘ять»

Пошук непохованих останків з подальшим перепохованням та ідентифікацією, дослідження місць боїв, як специфічний вид людської діяльності, ґрунтується на певних принципах, дотримання яких є обов’язковим та беззастережним правилом. Лише в цьому разі можна уникнути профанації та перетворити цю справу на самостійну соціально-наукову дисципліну. В короткому викладенні ці принципи є такими:
1. Законність. Будь-яка діяльність у пошуковій сфері повинна здійснюватися виключно з дотриманням усіх вимог та приписів діючого законодавства. Якщо окремі законодавчі положення недосконалі, необхідно в рамках законодавчої ініціативи домагатися їхньої зміни.
2. Аполітичність. Завданням пошукового руху є гідне поховання «забутих» солдатів, борців за незалежність, жертв політичних репресій з наданням військових, християнських та громадянських шан. Політичні спекуляції на пошуковій діяльності та церемоніях поховань останків, тенденційне трактування отриманих під час пошукових робот фактів – це злочин перед історією та людською пам’яттю.
3. Науковість. Будь-які польові чи архівні дослідження мають проводитися з дотриманням методів та прийомів, що дозволяють отримати і зафіксувати для подальшого використання максимум інформації про об’єкт дослідження. Будь-які отримані матеріали, знахідки та колекції повинні бути доступними широкому загалу.
4. Співпраця з державою. Спільнота пошуковців повинна брати активну участь у реалізації державних профільних програм та проектів, виступаючи активною соціальною силою, якщо при цьому від неї не вимагають дій, що суперечать принципам науковості, аполітичності та законності.
5. Військово-патріотичне виховання. Пошукові об‘єднання повинні максимально сприяти реалізації величезного патріотично-виховного та просвітницького потенціалу, що є суттю їхньої діяльності. Формування патріотичного світогляду, пробудження інтересу до історії та героїчного минулого свого народу у молоді та юнацтва – одне з найважливіших соціальних завдань пошукового руху.
6. Співдружність. Українські пошуковці повинні чітко розуміти, що неупереджене дослідження минулого не передбачає перенесення в сьогодення конфліктів та уподобань досліджуваного періоду. Ми повинні прагнути до дружніх та конструктивних відносин з будь-якими іноземними пошуковими організаціями, що визнають принципи, аналогічні викладеним. Співпраця у проведенні досліджень та пошукової роботи з якомога ширшим колом колег підвищує її ефективність та суспільну користь.


Програмні засади діяльності
Всеукраїнської громадської організації «Союз Народна пам’ять»

З лютого 2011 року за ініціативою провідних пошукових організацій України було розпочато процес об’єднання громадських організацій з різних областей України, які займаються увічненням пам‘яті жертв воєн, національно-визвольної боротьби та політичних репресій у рамках чинного законодавства. За цей час бажання створити всеукраїнське об‘єднання підтвердили керівники громадських організацій відповідного спрямування з 16 областей України.

Було створено організаційний комітет з проведення установчого збору, який розробив проекти програмних засад, принципи роботи, перспективну програму діяльності та проект статуту. Організаційний комітет ініціював проведення І Всеукраїнського з’їзду пошукових організацій України та створення його делегатами Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз «Народна пам’ять».

Головними завданнями організації визначено:
– увічнення пам’яті про воїнів, загиблих під час Першої та Другої світових воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій;
– пошук, ідентифікація та гідне перепоховання останків загиблих;
– збереження національної культурної спадщини;
– патріотичне виховання молоді;
– створення рішучого громадського і державного заслону на шляху мародерів, яких називають «чорними копачами»;
– виведення офіційного пошукового руху України на якісно новий рівень, гуртування професійних пошуковців, які діють в законодавчому полі;
– напрацювання концепції розвитку пошукових методик на базі основ археології;
– узгодження дій та об’єднання зусиль державних і громадських організацій щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пошукової діяльності.
– Учать у законотворчому процесі, скерованому на прийняття законодавства, що регулює меморіальну роботу в Україні.

Виходячи з усього вищезазначеного, основними напрямами діяльності ВГО «Союз «Народна пам’ять» стануть:
1. Пошукова діяльність
1.1 Встановлення місць знаходження непохованих останків та невідомих поховань жертв воєн, загиблих в часи національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій шляхом проведення польових досліджень на місцях боїв та масових страт.
1.2 Встановлення імен полеглих та обставин їхньої загибелі.
1.3 Розшук та сповіщення родичів загиблих, яких вдалося ідентифікувати.
1.4 Ексгумація останків з наступною їх передачею компетентним державним органам для вирішення питання урочистого поховання загиблих.

2. Наукова діяльність
2.1 Вивчення всіх доступних джерел інформації, що стосуються бойових дій та діяльності політичних репресивних органів на території України.
2.2 Співпраця з існуючими науковими закладами в цьому питанні.
2.3 Співпраця з державними архівами та вивчення архівних документів, які можуть пролити світло на досі невідомі факти військової історії.
2.4 Повне документування усіх фактів, виявлених в ході польових пошукових досліджень.
2.5 Обробка, узагальнення та оприлюднення такої інформації шляхом складання звітів.
2.6 Підготовка і публікація у співпраці з науковцями монографій та матеріалів у ЗМІ за тематикою пошукової діяльності.

3. Діяльність з увічнення пам’яті полеглих
3.1 Сприяння створенню єдиної «Книги пам’яті України» в мережі Інтернет для загального доступу.
3.2 Створення Національного реєстру військових поховань та поховань жертв воєн і політичних репресій з перевіркою та доповненням даних про похованих в них військовослужбовців.
3.3 Забезпечення відкритого доступу до цих даних нащадків загиблих солдат і жертв політичних репресій. Надання громадянам згідно запитів додаткової інформації та сприяння у відвідуванні місць поховання чи загибелі їхніх родичів.
3.4 Виявлення невідомих поховань та пам’ятних місць з наступним ініціюванням перед Органами охорони культурної спадщини питання щодо постановки таких об’єктів на державний облік.
3.5 Участь у організації та проведенні урочистих поховань останків жертв воєн та політичних репресій.
3.6 Ініціювання перед Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті жертв воєн та політичних репресій питання що до належного впорядкування таких місць.

4. Патріотично-виховна діяльність
4.1 Залучення до пошукового руху учнівської та студентської молоді, співпраця у цьому питання з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
4.2 Проведення на підставі фактичного матеріалу, отриманого в ході наукової діяльності, лекцій, бесід, інших засобів безпосереднього спілкування з молоддю патріотично-виховної спрямованості.
4.3 Співпраця з Міністерством оборони України з питань патріотичного виховання допризовної молоді та військовослужбовців строкової служби.
4.4 Організація та проведення тематичних подорожей та екскурсій по місцях боїв та поховань жертв воєн та політичних репресій.
4.5 Допомога в організації та наповненні музейних експозицій, в тому числі шкільних, експонатами відповідної спрямованості.
4.6 Висвітлення та пропаганда діяльності пошукових організацій у засобах масової інформації.

5. Пам’яткоохоронна діяльність
5.1 Сприяння Органам охорони культурної спадщини у встановленні стану та ступеня збереженості об’єктів культурної спадщини.
5.2 Виявлення в ході натурних робіт нових об’єктів, що мають ознаки об’єктів культурної спадщини будь-якого історичного періоду та повідомлення про них Органів охорони культурної спадщини у відповідності до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини».
5.3 Запобігання в межах діючого законодавства несанкціонованим розкопкам та іншим пошкодженням об’єктів культурної спадщини.

6. Організаційна діяльність
6.1 Узгодження та підтримка діяльності пошукових організацій України.
6.2 Надання методичної та практичної допомоги новоствореним пошуковим організаціям.
6.3 Внесення пропозицій щодо оптимізації та поліпшення діючих нормативно-правових актів у сфері пошуку та впорядкування поховань та непохованих останків жертв воєн та політичних репресій, пам’яткоохоронного законодавства у частині, що стосується здійснення пошукової діяльності.
6.4 Внесення змін до порядку проведення поховань останків, знайдених пошуковими загонами, та порядку перевезення останків військовослужбовців через державний кордон України для передачі родичам загиблих.
6.5 Напрацювання та впровадження кваліфікаційних критеріїв, методів підготовки та відбору кадрів у військово-меморіальній сфері.
6.6 Співпраця з МНС у питаннях знешкодження вибухонебезпечних предметів, знайдених в результаті пошукової діяльності; зокрема, ініціювання проведення для членів пошукових загонів спеціальних навчань.
6.7 Співпраця з Міноборони України та органами соціального забезпечення щодо врахування роботи пошуковців із вибухонебезпечними предметами та розробка механізму присвоєння їм статусу учасника бойових дій, а також запровадження інших форм заохочення.
6.8 Співпраця з Міністерствами освіти і науки та молоді і спорту щодо створення популярно-просвітницьких програм з ознайомлення з основами військово-меморіальної діяльності.

_________________
JEDEM DAS SEINE


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 22 июн 2011, 20:58 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Сообщения: 852
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр
И ещё пресса:
http://www.from-ua.com/news/3cf5fb56d955c.html
http://life.comments.ua/2011/06/20/2657 ... nilis.html

_________________
JEDEM DAS SEINE


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 22 июн 2011, 21:41 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Сообщения: 852
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр
Вот заслуживающая внимания статья:
http://fakty.ua/135082-po-nastoyacshemu ... i-malyshej

_________________
JEDEM DAS SEINE


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 26 фев 2012, 17:18 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 24 фев 2012, 15:36
Сообщения: 208
Откуда: г Москва
Прям как то не посебе становится когда читаеш этот коментарий, особенно про сон, мистика какая то (видать поблогодорить эти два салдата хотели)!


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 26 фев 2012, 19:12 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 20 дек 2010, 00:06
Сообщения: 593
Откуда: Днепр
Вы про ЧТО?!

_________________
Поисковая группа №1 ИПО "Поиск-Днепр" г.Днепропетровск
_____________________________________________________
"Бабушка приехала!!!..В помощи не нуждаемся!.."


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 27 фев 2012, 07:06 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 24 фев 2012, 15:36
Сообщения: 208
Откуда: г Москва
Я про коментарий из сылки,что при раскопках и нахождении салдат сняться сны с этими салдатами а при их отпевании и захоронении всё становится на свои места. Вы почитайте ссылку, первую ссылку после моего ответа.


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 27 фев 2012, 20:56 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Сообщения: 852
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр
Таких историй "в окопах" много, мы ведь вторгаемся в очень тонкую ткань памяти. Например, когда массово хороним солдатиков, практически всегда в этот момент пускается дождь. Вот и в прошлом году - и небо на Хуторе Высоком было чистое, а когда взяли гробы на плечи, набежала тучка и полился редки-редкий дождик, как слёзы... Дошли до ямы - опять небо чистое, только на бетоне плит подсыхают капли.

_________________
JEDEM DAS SEINE


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 27 фев 2012, 21:02 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 24 фев 2012, 15:36
Сообщения: 208
Откуда: г Москва
Ну чудеса ведь правда не иначе!


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Re: Свершилось!
СообщениеДобавлено: 27 фев 2012, 21:20 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 23 сен 2010, 21:31
Сообщения: 852
Откуда: Днепропетровск Поиск-Днепр
Работаем: http://mignews.com.ua/ru/articles/103330.html

_________________
JEDEM DAS SEINE


Вернуться к началу
 Профиль  
 

Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:

Вернуться в Создан Союз "Народна пам'ять"cron
Внедрение - Студия интернет-технологий Giga
phpBB engine